dyarynych (dyarynych) wrote in ua_typography,
dyarynych
dyarynych
ua_typography

  • Mood:

З фонт-фронту

Давно нічого не писав, бо не міг відірватися від проектів.
Більше всього часу забирає Terraformer (Так назвав шрифт, над яким працюю). Він розвинувся у більш-менш повноцінну ідею—акцидентного шрифта для заголовків, айдентики, ліфлетів, буклетів і т.п. По накресленням — планував Регуляр і Болд.

Якось несподівано вирішив додати супержирний і ультратонкий (задивився на шрифт Irma Петера Біляка), натомість вирішив поки відмовитись від курсиву (не відчуваю в собі сил зробити курсив). Наразі, працюю над супер-тонким, вже зробив прописні латинку і кирилку в чорновому вигляді.

Працюю далі—роблю рядкові тонкого, потім візьмуся за супержирний.
Довелося зтикнутися із різними проблемами—естетичного і технічного характеру.
Технічні.
1. У ФонтЛабі не можу подружитися із метриками—кожен раз як роблю експорт видає помилку «[WARNING] The feature file OS/2 overrides TypoAscender and TypoDescender do not sum to the font bbox size!»
2. У Іллюстраторі, як відкриваю палітру Glyphs свого шрифту—там все казна як, ніфіга не за порядком.
Естетичні.
1. Шрифт задумував як акцидентний, для досить крупних кеґлів, і коли помітив у «папськи» шрифтах типу Univers або Helvetica (та загалом у будь-яких), різницю в товщині вертикальних штрихів у прописних і рядкових літерах у кілька одиниць, вирішив нею знехтувати. Тепер думаю чим це мені грозить і як бути—може виправити? І в чому сіль?
2. Болд в мене чогось вийшов більш (на трішечки) ємним (рядок набраний Болдом коротший за рядок набраний Регуляром), спейсінг я зробив щільнішим, літерки самі ширші—може недостатньо?

3. Шрифт трохи пахне гуманістичністю (пахне ж?)—тож мене захвилювали деякі копіювання в літерах. Може вирізнити латинську b (а заодно і q)? Ось що спадало на думку:


Ось такі новини з фронту. Якщо неважко—висловіть свої думки, буду вдячний.
Tags: процес, шрифти
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic
  • 38 comments