igordudnik (igordudnik) wrote in ua_typography,
igordudnik
igordudnik
ua_typography

Рутенія-2009

323.02 КБДень перший. П'ятниця.
На жаль робота завадила потрапити на лекції Олександра Мікули та Василя Чебаника, які не сумніваювася що були цікавими (буду вдячний, якщо хтось викладе інформацію та враження про них), зате потрапив на урочисте відкриття. Побачив знайомі обличчя, зустрів і нові. Пресс-конференції, як такої, я розумію не було?
Організатори та гості на урочистому відкритті:


...і на фуршеті:Було цікаво почути офіційні промови (хоч у декого і надто затягнуті) і неофіційні розмови. Урочисте відкриття — це те чого не вистачало на останньому "Святі кирилиці". Сама ж експозиція у виставковій залі виглядала більш різношерстною у порівнянні з експозицією того ж "Свята", і більше нагадувала "Життя шрифту". Також засмутила відсутність підписів до деяких робіт. Якщо фестиваль стане щорічним, то питання структуризації та упорядкування експозиції є таким, на яке варто звернути увагу. Але загалом виставка справила досить приємне і потужне враження, хоча чесно кажучи було декілька і заслабких робіт.
Вечір закінчився у спілкуванні з Юрою, Юлією, Андрієм та Миколою на 32а.

День другий. Субота.
На лекцію Віталія Мітченка я, на жаль не потрапив, хоча, з іншого боку я її вже чув на "Святі кирилиці", і це друге питання, на яке варто звернути організаторам у наступному році: в ідеалі зробити так, щоби лекції та майстер-класи не були однаковими на "Рутенії" і на "Святі".
На лекцію Юрія Антонова я потрапив лише під кінець, і розгорнуто проаналізувати не можу, але судячи і з того що мені вдалося почути лекція вдалася, тим більше що зал був перповнений, а це теж показник. До речі, може варто подумати про більшу залу?
Обід. Хороша тема — куліш, було де пообідати. Шкода що його не варили в неділю.
114.21 КБ

Після обіду було 2 майстер-класи, і це на мою думку найбільший прокол, адже кількість учасників там фіксована, і хто не потрапив не мав шо робити: виставку вже всі бачили, вмазати встигли під час обіду, а кіно дивитися 4 години — то задовго (півгодини максимум). Можливо варто зробити на майбутнє так, щоби завжди щось паралельно йшло: лекція і майстер-клас або паралельно лекція для початківців і лекція для просунутих, тощо. Крім того, певно добре було би якби вони починалися не в один час, наприклад: 1 лекція 11:00-12:30, паралельна о 11:30-13:00, і т. д., тоді люди зможуть побувати і там і там, і вибрати що їм цікавіше.
Сходив на майстер-клас до Андрія Шевченка:

Дуже цікаво і пізнавально. Не гірше ніж майстер-класи заїзжих варягів.
На майстер-класі Чі Ень Го не був.
Увечері поїхали до Феді друкувати:
Те що вони надрукували Дмитро Растворцер показав наступного дня:Але не будемо забігати наперед.

День третій. Неділя.
Першу лекцію я як завжди проспав. Дуже шкода, бо Олексія Чекаля послухати дуже хотілося.
Приїхав на Растворцева:

Ну, чувак жог ні па дєцкі. Успіх був беззаперечний. Можна звичайно придратися до не надто великої інформативності та іноді досить лаконічного звукового супроводження цікавих слайдів, на кшталт: "Ну, ето Тулуз-Лотрек, ви єво всє знаїтє, дальше", але щодо артиcтичності і драйвовості — я кращої доповіді не чув.

Далі був майстер-клас Олексія Чекаля:Тут якраз було все навпаки: шалено інформативне та професійне викладення і брак артистичності. Все-таки на фестивалях має бути місце шуткам-прібауткам. Олексій же поводив себе серйозно: ходив між рядами, дивився на роботи, давав поради. В його майстер-класі відчувався вже серйозний досвід викладацької роботи.
Далі був Олексій Кондаков. Ось він, показує такі слайди, що сам дивується:

В цілому мені його лекція сподобалася, хоча я її чув і не повністтю. Під кінець Олексія закидали питаннями, що теж свідчило про цікавість до оповіданої теми.
Взагалі-то фестиваль вдався! Величезна подяка організаторам і доповідачам. В першу чергу, звичайно людям, завдяки яким "Рутенія" відбулася: Василеві Чебанику, Олександрові Мікулі, Юрію Антонову, Юлії Марчевській, та всім тим хто долучився до організації фестивалю.
P.S.: Вибачайте за якість фотографій.
Tags: рутенія, фестиваль, фото
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic
  • 9 comments