viktor_kharyk (viktor_kharyk) wrote in ua_typography,
viktor_kharyk
viktor_kharyk
ua_typography

LissaBONUS - 3

Останнє далі:

Kрім історичного центру страшенно цікавий ближчий до океану район Белем, чи точніше Белен, бо португальці саме так вимовляють літеру М. Названо селище, а згодом район міста на честь Віфлієму (Бетлехему), поблизу якого за легендою багато років прожив у печері св. Ієроним, вивчаючи гебрайську та перекладаючи Біблію на латину. Напевно тому й велетенський собор, весь вкритий мереживом білокам’яної різьби носить його ім’я, хоча й присвячений діві Марії.


орнаментальні мотиви на вікнах собору, що тягнеться мало не кілометр ніколи не повторюються
ще одна прикраса цього місця та один з символів Лісабону - Башта Белену, Торре де Беленморська символіка присутня всюди - один з двох симетричних пам’ятників по дорозі від собору до башти.;
навіть звичайні металеві сходинки станції Белен на тлі незмінної бруківки видаються коштовністю.


Кораблики присутні всюди: в руках у мореплавців на численних монументах; на кахлях; рельєфом на історичній державній установі з написом, що свідчить, що "ультрамарин" - не тільки назва кольору та фарби; у вітринах сувенірних крамничок; ювелірними прикрасами. Герб Лісабону - кораблик з двома пташками. Навіть дуже небезпечну медузу за її урочисту романтичну красу названо "португальський кораблик".
Конкурувати з корабликами серед сувенірів можуть хіба що чорні розцяцьковані півники, нагадуючи що португали - це власне гали, що посіли біля порту.

І на закінчення обіцяний назвою бонус для тих, хто не знудив і не втомився розглядати картинки
http://homepage.mac.com/g.will/ATypI_Lisbon_2006/Menu76.html

Все, нарешті:
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic
  • 4 comments