?

Log in

No account? Create an account

Попереднє | Наступне

LissaBONUS - 3

Останнє далі:

Kрім історичного центру страшенно цікавий ближчий до океану район Белем, чи точніше Белен, бо португальці саме так вимовляють літеру М. Названо селище, а згодом район міста на честь Віфлієму (Бетлехему), поблизу якого за легендою багато років прожив у печері св. Ієроним, вивчаючи гебрайську та перекладаючи Біблію на латину. Напевно тому й велетенський собор, весь вкритий мереживом білокам’яної різьби носить його ім’я, хоча й присвячений діві Марії.


орнаментальні мотиви на вікнах собору, що тягнеться мало не кілометр ніколи не повторюються
ще одна прикраса цього місця та один з символів Лісабону - Башта Белену, Торре де Беленморська символіка присутня всюди - один з двох симетричних пам’ятників по дорозі від собору до башти.;
навіть звичайні металеві сходинки станції Белен на тлі незмінної бруківки видаються коштовністю.


Кораблики присутні всюди: в руках у мореплавців на численних монументах; на кахлях; рельєфом на історичній державній установі з написом, що свідчить, що "ультрамарин" - не тільки назва кольору та фарби; у вітринах сувенірних крамничок; ювелірними прикрасами. Герб Лісабону - кораблик з двома пташками. Навіть дуже небезпечну медузу за її урочисту романтичну красу названо "португальський кораблик".
Конкурувати з корабликами серед сувенірів можуть хіба що чорні розцяцьковані півники, нагадуючи що португали - це власне гали, що посіли біля порту.

І на закінчення обіцяний назвою бонус для тих, хто не знудив і не втомився розглядати картинки
http://homepage.mac.com/g.will/ATypI_Lisbon_2006/Menu76.html

Все, нарешті:

Comments

( 4 коментарів — коментувати )
henyk
01 грудень 2006 20:05 (UTC)
Фантастика! Ці розетки: це мармур чи "просто вапняк"?
viktor_kharyk
01 грудень 2006 20:48 (UTC)
я ж їх не мацав - зависоко. Проте навряд вапняк - надто тонкі деталі не вивітрюються за квартал від великої води. Я тільки йшов вздовж та клацав кожну - хоч камера не підвела :)
ribic
05 грудень 2006 08:12 (UTC)
СПАСИБІ!
ПРЕКРАСНИЙ РЕПОРТАЖ
ТАКЕ ВРАЖЕННЯ ЩО ЛІТЕРИ НАВКОЛО
ВТІМ, ТАК ВОНО І Є У ВЕЛИКОМУ МІСТІ ТЧК
КОРАБЛИКИ ПРОСТО ЧАРІВНІ!
ЦЕ Я ВАМ КАЖУ ЯК СУХОПУТНІЙ АДЕПТ МОРЕПЛАВСТВА :)
lolakiev
06 грудень 2006 16:09 (UTC)
ЛиссаБонус
Харичек! да ты ты же самый лучший визуальный псих! просмотрела. потом пересмотрела. потом повыбирала. потом поцокала языком, похлопала крыльями, вдохновилась и поскакала с фотоаппаратом по Киеву... ну, как обычно..:)
( 4 коментарів — коментувати )